Letní kino Černošice 2020: Klaus, The Great Hack, Gentlemani a Naprostí cizinci

I tento rok se můžete těšit na filmové zakončení léta, a to už po osmé. Pro obyvatele Černošic se tato akce stala již neodmyslitelnou součástí kulturního dění ve městě. Každý rok se přijde podívat na promítaní pod širým nebem až 1 500 lidí nejen z Černošic, ale i z širokého okolí. Za tímto projektem stojí spolek Na Nohou, který se takto snaží obohatit naše město o kulturní a společenské akce.

Opět si každý přijde na své, díky našemu programu pro všechny věkové kategorie. Program začne ve čtvrtek 27. srpna a to tradičním večerem pro mladší diváky. Tentokrát se budete moc těšit na vánočně laděnou pohádku Klaus. V pátek přijde na řadu dokument o správě našich dat ve virtuálním prostoru – The Great Hack. Sobota bude opět akční a o to se s komedií Gentlemani. O zakončení léta se postará italská komedie Naprostí cizinci.

Projekce začínají vždy ve 21 hodin v Parku Berounka v Černošicích (naproti Penny Marketu). K dispozici bude dostatek míst k sezení, přesto je možné si přinést pro větší pohodlí i vlastní sezení (deky, lehátka, apod.). Na místě bude pro návštěvníky v provozu také stánek s občerstvením. Vstup je již tradičně zdarma.

 

Zobrazit událost na facebooku

 

Program

 

Čtvrtek 27.8., 21:00
Klaus
2019, animovaný / rodinný, 96 min
Audio: český dabing

Jesper je liný a sobecký syn bohatého ředitele pošty. Otec se jednoho dne rozhodne dát synovi lekci a pošle ho daleko na sever, kde má rozdat šest tisíc dopisů během jediného roku. Pokud neuspěje, otec ho vydědí. A tak se mladý pošťák dostane do ostrovního města Smeerensburg, kde panuje doslova válka dvou rodin. Jesper se zoufale snaží najít způsob, jak z města odesílat dopisy, když objeví na mapě města odlehlý domek. Při jeho návštěvě objeví lesníka jménem Klaus, který rád vyrábí hračky. Vyděšený z jeho obří velikosti utíká, ale zanechá za sebou smutný obrázek jednoho chlapce z města. Klaus po nalezení obrázku donutí Jespera, aby ho k chlapci zavedl a tajně mu daruje hračku. Po této akci mu, ale začne psát o hračky stále více dětí.

Pátek 28.8., 21:00
The Great Hack
2019, dokumentární, 114 min
Audio: anglicky s českými titulky

Začátek roku 2018 byl pro Facebook, největší sociální síť světa, opravdu náročný. Na světlo se začal drát skandál nebývalých rozměrů. Jak se totiž ukázalo, britská mediální agentura Cambridge Analytica nalezla způsob, jak prostřednictvím sociálních sítí masově ovlivňovat názory lidí a využívat je nejen pro reklamní, ale také politické cíle. Mezi hlavní zakázky a „úspěchy“, na kterých zaměstnanci CA pracovali patří Brexit či Trumpovo zvolení prezidentem Spojených států. Strhující dokument mapuje celý příběh společnosti, tajné nahrávky, výpovědi bývalých zaměstnanců a popisuje celou problematiku v souvislostech. Díky tomu se divák výpravnou formou nejenom seznámí s celou kauzou, ale zároveň si uvědomí, v jaké digitální pasti se dnes nachází.

Sobota 29.8., 21:00
Gentlemani
2020, akční / krimi, 113 min
Audio: anglicky s českými titulky

Sofistikovaná akční komedie z dílny scénáristy a režiséra Guye Ritchieho – Gentlemani – sleduje příběh britského drogového krále Mickeyho Pearsona, který se snaží prodat svoje impozantní drogové impérium dynastii oklahomských miliardářů. Tím ale nedopatřením rozpoutá kolotoč intrik a vydírání. Ty ho mají za cíl ho zničit. Marihuana, rvačky, zbraně a velmi slušně odění muži s okázalým vystupováním a přízvukem. Na sobotu prostě perfektní program. Tato filmová novinka patří mezi nejúspěšnější současné snímky a mnohými kritiky je označován za velkolepý Ritchieho návrat.

Neděle 30.8., 21:00
Naprostí cizinci
2016, komedie / drama, 93 min
Audio: v originále (italsky) s českými titulky

Skupina přátel se schází k pohodové večeři. Znají se důvěrně celé roky a také další setkání by se neslo v duchu lehkého škorpení a nostalgických vzpomínek na to, co bylo… kdyby se nezrodil zdánlivě nevinný nápad: dát mobilní telefony na stůl a sdílet každou SMS i každý příchozí hovor. Kolik toho o sobě nesmíme vědět, abychom mohli zůstat přáteli, milenci, manželi, rodiči…? Během jediného večera se ukáže, že až příliš mnoho. I ti, které dobře známe, mohou totiž být naprostými cizinci.

www.fb.com/nanohou.eu