Letní kino Černošice 2023

Jubilejní desátý ročník Letního kina ve Sportparku Berounka je tady. Na závěr léta pro vás máme další čtyřdenní kulturní zážitek pod širým nebem. Program už je venku. Své si tu najde každý. Rezervujte si s rodinou a přáteli datum v kalendářích. V sobotu večer společně osavíme 10. výročí akce a po promítání v parku vás zveme na afterparty do Club Kina.

Vstupné na akci je dobrovolné, začátek promítání vždy ve 21:00

Letos promítáme

Čtvrtek 31.8. – Kocour v botách (rodinný)
Pátek 1.9. – Social dilema (dokument)
Sobota 2.9. – Top gun – Maverick (akční/drama)
Neděle 3.9. – Drž hubu! (komedie)

Čtvrtek 31. 8. – Kocour v botách: Poslední přání
2022, USA, animovaný, 101 min,
audio: český dabingKdyž máte k dispozici devět životů, tak vám na tom, že tu a tam něco odskáčete, vůbec nezáleží, zvlášť když jste legendární hrdina, který se dobrovolně vrhá do těch nejbláznivějších dobrodružství. Kocour v botách právě zachránil obyvatele jednoho městečka před řáděním zuřivého obra, jenže při tom přišel o předposlední ze svých životů. Takové zjištění by zamávalo s mnohem odolnějším charakterem. Kocour se proto rozhodne pověsit boty na hřebík a žít dál v relativním bezpečí kočičího útulku jako obyčejný chlupatý mazlíček. To by ovšem nesměl mít v patách drsnou Zlatovlásku a její tři drsné medvědí parťáky, kteří s ním mají nevyrovnané účty, a také tajemného Vlka, který šermuje jako ďábel (a možná taky ďábel je). Naděje naštěstí umírá poslední – v Kocourově případě má podobu legendární Hvězdy přání, která by mu mohla obnovit ztracené životy. Jenže taková vzácná věc se nesmírně těžko hledá. Kocour v botách musí spolknout hrdost a uzavřít příměří se svou věčnou soupeřkou, kočičí zlodějkou Čiči Pacičkou. Spolu s ní a novým kamarádem Psem, který kdovíproč předstírá, že je kočka, se vydává vstříc pohádkovému dobrodružství, na jehož konci na všechny čeká odměna. Tedy pokud najdou Hvězdu přání jako první.

Pátek 1. 9. – The Social Dilemma
2020, USA , dokumentární, 94 min,
audio: anglicky s českými titulkyDramatický dokumentární film se zabývá vlivem sociálních sítí na duševní zdraví a rostoucí míru sebevražd mezi mladými lidmi. Snímek kombinuje dramatický příběh teenagera Bena s rozhovory s odborníky a bývalými zaměstnanci firem jako je Facebook, Instagram, Twitter, kteří se rozhodli promluvit veřejně. Veřejnosti zde odhalují principy designu sociálních sítí, které u uživatelů záměrně podporují závislost s cílem maximalizovat zisk i možnosti, jak skrze sociální sítě ovlivňovat názory, emoce i chování lidí a šířit konspirační teorie a dezinformace. Řečníci zmiňují také některé pozitivní změny, které platformy sociálních sítí a velké technologické firmy přinesly moderní společnosti. Svět bez nich je dnes pro mnohé jen těžko představitelný. Film, který je dnes povinnou výbavou každého uživatele sociálních sítí, získal v roce 2020 hned dvě ceny Emmy a jen za první měsíc od vydání ho shlédlo více než 38 milionů lidí.

Sobota 2. 9. – Top Gun: Maverick
2022, USA, drama / akční, 131 min,
audio: anglicky s českými titulkyPete „Maverick“ Mitchell (Tom Cruise) k smrti rád pilotuje stíhačky. Dokonce tak, že se už přes třicet let úspěšně brání povýšení ve strukturách amerického letectva, protože to by ho z kokpitu vyhnalo do vyhřáté kanceláře. Maverick byl navíc vždycky magnetem na průšvihy, což se s armádní kariérou taky docela vylučuje. Pilot je ovšem bravurní, možná ten úplně nejlepší, a proto dostane nabídku stát se instruktorem elitních stíhačů z programu Top Gun, které má připravit na úkol, jenž spadá do kategorie Mission Imposssible. Kromě téhle bude muset Maverick zvládnout i jednu obtížnou soukromou misi. Jedním z pilotů, které má připravit do akce, je i Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho kamaráda a navigátora Goose. Znalci prvního Top Gunu vědí, že Goose zahynul, když se neúspěšně katapultoval z neovladatelné stíhačky, pilotované právě Maverickem. A jeho syn mu otcovu smrt klade za vinu. Maverick za žádnou cenu nechce, aby Bradleyho potkal stejný osud jako jeho otce. Přitom si uvědomuje, že pravděpodobnost, že některý z pilotů plánovanou leteckou operaci nepřežije, není vůbec malá.

Neděle 3. 9. – Drž hubu!
2003, FR, komedie, 87 min,
audio: český dabingPoslední promítací den bude patřit tradičně humoru. Legendární francouzská komedie vypráví o dvojici vězňů, kteří snad nemohou být rozdílnější: Ruby (Jean Reno) je mlčenlivý individualista, zatímco Quentin (Gérard Depardieu) neustále mluví. Nešikovný prostoduchý zlodějíček Quentin přepadne směnárnu a policie ho zatkne. Pro dozorce tím nastává hotové peklo: S Quentinem, který stále dobrosrdečně rozpráví, nikdo nechce na cele být. Nakonec ho dají k drsnému Rubymu, který okradl milionáře Vogela. Peníze se ale nikdy nenašly a Ruby zarytě mlčí. Ruby plánuje útěk. Quentin, který by udělal všechno, aby mu pomohl, zavolá na pomoc přítele Martineaua a připraví pro oba svůj vlastní útěk, který nevyjde zrovna hladce. Ruby se snaží svého nežádaného zachránce zbavit, jenže Quentin se svého nového přítele nehodlá vzdát. Společně prchají před policií, Ruby chystá pomstu za svoji milenku, Vogelovu ženu, zato Quentin má jediný sen – otevřít si vlastní bistro v Montargis. I přes zdánlivě nepřemostitelnou propast mezi těmito dvěma rozdílnými osobnostmi nakonec chladnokrevný Ruby nachází v Quentinovi opravdového přítele.
Režisér Francis Veber vytvořil komedii, která zapsala do dějin francouzské komedie, je zdrojem řady hlášek a dodnes baví publikum po celém světě.


Praktické informace

Posezení
Lavičky v dostatečném počtu zajištěny. Deky k zapůjčení v Picnic. Vlastní lehátka a křesla povolena. 🙂

Doprava
5 min chůze ze žel. zastávky Černošice směrem k řece po hlavní ulici směr Radotín.
Občerstvení: Na místě zajišťuje občerstvení kamenné bistro PicNic

Partneři akce

Děkujeme všem partnerům akce <3

Fond Černošice
Město Černošice
Nadace Simony Kijonkové
Rokal Praha – stavebniny
Zahradnictví Gardeo
Červený Pneuservis a autoservis
Café Myčka
PicNic – bistro u Berounky
Mít point – sushi restaurace
Naše kniha – knížky pro děti
Ing. Jan Jelínek CSc – statik
The Redbrick House – kurzy angličtiny
Bacilli
Kliment Cidrerie
Rockovrat


Sledujte nás

www.fb.com/nanohou.eu

www.instagram.com/nanohou