Letní Kino Černošice 2018: Anthropoid, Milada, Fimfárum a Hej Rup!

Černošice – Šestý ročník letního kina v Černošicích proběhne v termínu 30. srpna až 2. září. Na čtyři letní večery na konec prázdnin se Park Berounka pod černošickým nádražím promění v open-airový kinosál. Letošní program nabízí pohádkový čtvrtek s Fimfárem Jana Wericha, historicko-dramatický pátek i sobotu s filmy Milada a Anthropoid a v neděli pak udělá všem divákům radost kultovní česká prvorepubliková komedie Hej rup!. Vstup na promítání je zdarma, začátek vždy ve 21:00.

Letní kino vyroste koncem prázdnin v Černošicích již pošesté. Tradiční akce, která láká stovky lidí z celého regionu, pochází z dílny místního spolku Na Nohou, který si klade za cíl oživení oblasti a podporu společenského a kulturního života.

Letošní program na plátně ve čtvrtek 30. srpna odstartuje jako vždy pohádka, tentokrát Fimfárum Jana Wericha. Na pátek je připraven životopisný dramatický snímek Milada inspirovaný osudem a životem Milady Horákové. O akční sobotu se letos postará Anthropoid zachycující atentát na Reinharda Heydricha. Neděle pak bude tradičně patřit humoru, letos se návštěvníci budou moci rozloučit s Letním kinem kultovní prvorepublikovou komedií Hej Rup! opět s Janem Werichem a samozřejmě Jiří Voskovcem. Každý z večerů odstartuje krátký studentský a historický předfilm.

Při výběru filmů pro letošní ročník se organizátoři rozhodli zohlednit 100. výročí založení Československa. „Samozřejmě, že výročí vnímáme i jako mladá generace. Ukazuje se, že nyní je více než kdykoliv jindy potřeba učit se z naší historie, přemýšlet, a především se více setkávat a hovořit společně o naší budoucnosti.“ říká předseda spolku Jan Jelínek a dodává, že všechny vybrané filmy nejen stojí za to vidět, ale navíc přináší velice silné příběhy, které různým způsobem mnohé vypovídají o české společnosti.

Projekce začínají vždy ve 21:00 v Parku Berounka v Černošicích (naproti Penny Marketu). K dispozici bude dostatek míst k sezení, přesto je možné si přinést pro větší pohodlí i vlastní sezení (deky, lehátka, apod). Na místě bude pro návštěvníky v provozu také stánek s občerstvením. Vstup je již tradičně zdarma.

PROGRAM

  • ČT 30/8 – Fimfárum Jana Wericha (CZ), 2002, Vlasta Pospíšilová, Aurel Klimt, 100 min
  • PÁ 31/8 – Milada (CZ), 2017, David Mrnka, 130 min, CZ titulky
  • SO 1/9 – Anthropoid (UK/CZ/FR), 2016, Sean Ellis, 120 min
  • NE 2/9 – Hej-rup! (CZ-SK), 1934, Martin Frič, 103 min