Letní kino Černošice 2021: Rodinka na baterky, David Attenborough, Le Mans‘ 66 a Na nožea

ČERNOŠICE – Jako každý rok i letos se můžete těšit na již tradiční letní promítání filmů pod širým nebem v černošickém Parku Berounka, a to 26.- 29. srpna. Program začne ve čtvrtek novou pohádkou Rodina na baterky, pátek nabídne strhující svědectví Davida Attenborougha: Život na naší planetě, o akční sobotu se postará závod Ford vs. Ferrari ve snímku Le Mans‘ 66 a v neděli program zakončí úspěšná americká krimi komedie Na nože.


Tento rok to bude už podeváté kdy se můžete těšit na Letní kino v Černošicích, tradičně ve Sportparku Berounka pod Černošickým nádražím. Promítání organizuje spolek Na Nohou, jehož ambicí je oživovat kulturní dění ve městě.

„Když jsme Letní kino zakládali, vůbec jsme netušili, co všechno se naučíme a jak velká a úspěšná akce se z něj stane.“ uvádí předseda a zakladatel spolku Jan Jelínek. „Rádi bychom letos v rámci kampaně také oslovili mladé lidi z okolí, aby se zapojili a pomohli nám s organizací Letního kina, koncertů a dalších akcí.“  Více informací na webu spolku (nanohou.eu).

Program odstartuje ve čtvrtek nová animovaná pohádkou o rodince snažící se zastavit svět před vzpourou spotřebičů, Rodinka na baterky. Doslova život-proměňující zážitek nabídne páteční snímek Davida Attenborougha, v kterém více než 90 letý britský dokumentární reportér vypráví své celoživotní svědectví o proměně naší planety. V sobotu se můžete těšit na akční sportovní drama Le Mans‘ 66 o známém závodu mezi Fordem a Ferrari. Celý program v neděli zakončíme krimi-komedií Na nože, kde hlavního detektiva ztvárnil Daniel Craig, nám známější jako agent 007.

Projekce začínají vždy ve 21 hodin ve Sportparku Berounka v Černošicích (naproti Penny Marketu). K dispozici bude dostatek míst k sezení, přesto je možné si přinést pro větší pohodlí i vlastní sezení (deky, lehátka apod.). Na místě bude v provozu také občerstvení. Vstup je již tradičně zdarma. 


PROGRAM 


ČTVRTEK 26.8. – Rodina na baterky (USA 2021), animovaný, 114 min, český dabing

Velice talentovaná a zároveň samotářská Katie Mitchellová je přijata na vysokou školu svých snů. Její plány na odlet jí však překazí její svérázný táta Rick, který je velkým milovníkem přírody. Ten rozhodne, že ji spolu se zbytkem rodiny na vysokou školu odvezou, aby se ještě naposledy užili jako rodina . S Katie a Rickem se na výlet vydává divoce pozitivní mamka Linda, Katiein mladší bratr Aaron a jejich roztomile vypasený psík Monchi. Mitchellovým plány však překazí nenadálá vzpoura spotřebičů. Všude po světě se proti lidem vzbouří elektronická zařízení, od mobilních telefonů po nejnovější modely osobních robotů nebo toustovače. Za pomoci dvou porouchaných, ale velice přátelských robotů se musí Mitchellovi vypořádat nejen se svými problémy, ale i se vzbouřenými spotřebiči.

PÁTEK 27.8. –  David Attenborough: Život na naší planetě (UK 2020), dokumentární, 83 min, CZ titulky

David Attenborough vypráví svůj životní příběh. Už od svého dětství se zajímal o přírodu a zkoumal ji. Jeho kariéra dokumentaristy začala v 50. letech minulého století u britské veřejnoprávní společnosti BBC. Navštívil mnoho míst po celém světě, postupně si začal všímat úbytku divoké zvěře a ústupu celých ekosystémů, které se měly objevit v jeho dokumentárních filmech. Attenborough popisuje film jako své svědectví, či testament. Předkládá nejrůznější záběry toho, co za svůj život natočil, a ukazuje, jak se příroda a celá planeta změnila během jediného lidského života. Attenborough popisuje, co všechno by se mohlo stát s naší planetou, pokud bude lidská činnost pokračovat bez změny. Zároveň popisuje i řešení a opatření, která by mohla zabránit ztrátě biologické rozmanitosti.

SOBOTA 28.8. – Le mans‘ 66 (USA, 2019), drama / akční, 152 min, CZ titulky

Poté, co v roce 1959 Carroll Shelby vyhraje nejtěžší motoristický závod na světě, 24 hodin Le Mans, je na vrcholu kariéry. Po tomto triumfu ho však čeká velká rána – lékaři odhalí srdeční vadu, která mu znemožní pokračovat v závodění. Shelby tak začíná novou kariéru jako velmi vynalézavý a šikovný konstruktér. Spolupracuje s malým týmem, do nějž patří i vynikající zkušební jezdec a britský šampión Ken Miles. Ten je nejen špičkový závodník, velmi oddaný své rodině, ale je také až nesnesitelně arogantní a naprosto neschopný jakéhokoliv kompromisu. A právě tento tým automobilových šílenců si najme Henry Ford II, aby pro jeho automobilku navrhnula postavil dokonalé a nepřekonatelné závodní auto. Ford se totiž chce pomstít Enzo Ferrarimu za to, že v poslední chvíli odmítl domluvu o spojení své automobilky s Ford Motor Company. Vozy od Ferrari vítězí na okruhu v Le Mans nepřetržitě od roku 1960 až do roku 1965. Tým Shelbyho a Milesa je odhodlán tomu učinit rychlý konec díky vozu Ford GT40. Proti nim stojí neporazitelné Ferrari a fyzikální zákony. Navzdory překážkám a omezením, které jim do cesty hází i samotný Ford, musí vyvinout revoluční vozidlo, které převálcuje každého konkurenta, a hlavně samotné Ferrari.

NEDĚLE 29.8. – Na Nože (USA, 2019), komedie / krimi, 131 min, CZ titulky

Slavný spisovatel detektivek Harlan Thrombey slaví 85. narozeniny se svou rodinou ve svém sídle v Massachusetts. Následující ráno nachází Harlana jeho ošetřovatelka mrtvého s podříznutým krkem. Policie to považuje za jasnou sebevraždu, ale soukromý detektiv Benoit Blanc, který je anonymně placen za vyšetřování, je jiného názoru.. Blanc se postupně dozvídá, že vztahy mezi jednotlivými členy rodiny a Harlanem byly napjaté. A tak se všichni Harlanovi blízcí stávají podezřelými. Detektiv Blanc začíná s vyšetřováním a vyslýcháním každého člena rodiny a pomalu zjišťuje, že to nebude tak jednoduché.

 www.fb.com/nanohou.eu