Letní kino Černošice – letos už podeváté!

I tento rok mohli občané Černošic i okolí navštívit Letní kino ve Sportparku Berounka, a to již po deváté. Bohužel nám letos počasí opět příliš nepřálo. Návštěvníci se však stejně nenechali odradit. Na promítání v letním kině se přišlo podívat celkem několik set lidi. Letos si před promítán diváci vychutnali vždy dva krátké předfilmy. První byly tradičně krátké filmy, animace a fotky žáků místní Fotoškoly Vidění (ZUŠ) pod vedením Ivana Látala. Poté následovaly úspěšné krátké filmy českých vysokoškolských studentů vybrané ve spolupráci se spolkem iShorts.

Promítání začalo tradičně ve čtvrtek, a to jako vždy pohádkou. Úsměvy na tvářích malých i dospělých diváků hned záhy vykouzlila Rodinka na baterky a smích v Parku téměř neutichl až do konce promítání.  Na pátek, kdy se promítal dokument David Attenborough: Život na naší planetě. Počasí tematicky příliš nevyšlo. I přesto si řada diváků strhující svědectví o vývoji života na naší planetě nenechala ujít. Všem, kdo o zážitek přišli, zhlédnutí vřele doporučujeme, rozhodně stojí za to! V sobotu se konečně počasí trochu umoudřilo. Le Mans ’66, akční film o závodu mezi Fordem a Ferrari si nenechalo ujít mnoho z Vás. A jako každý rok i 9. ročník Letního kina jsme zakončili komedií, tentokrát krimi komedií Na nože. Dramatické rozuzlení složitého vyšetřování, bylo krásnou tečkou za letošním ročníkem.

Akci pořádá místní spolek Na Nohou. Ten se snaží přispět k oživení kultury a společenského života v našem městě i okolí. Pokud máte chuť se zapojit nebo máte vlastní nápady, pro které hledáte platformu, určitě nám o sobě dejte vědět prostřednictvím výzvy na našem webu www.nanohou.eu.

Letní Kino probíhá za podpory Středočeského kraje, Města Černošice, Fondu Černošice a našich partnerů: Ciderie Kliment, stavebniny Rokal Praha, občerstvení PicNic, Zásilkovna, Railreklam, kurzy angličtiny The Redbrick House, nakladatelství Naše Kniha, iShorts, restaurace Panská zahrada a Wellness Dobřichovice.

Děkujeme všem partnerům a divákům za podporu a těšíme se na příští, již desátý, ročník Letního kina v Černošicích.

Žofie Hulíková, Na Nohou