Letní Kino Černošice opět v Parku Berounka

ČERNOŠICE – Koncem srpna se opět můžete těšit na promítání pod širým nebem v parku u řeky. V černošickém Parku Berounka na Vás ve dnech 25. – 28. srpna čeká velké plátno, na kterém bude možné shlédnout filmové zpracování Malého prince, dokument ČT o Andreji Babišovi Matrix AB, dramatické Kobry a užovky oceněné jako nejlepší film roku 2015 či úspěšnou francouzskou komedii Co jsme komu udělali?. Každý večer navíc uvede jeden krátký předfilm. Promítání začíná vždy ve 21:00, vstupné je zdarma!

Již počtvrté se Park Berounka promění v kino pod širým nebem a nabídne pestrý filmový program. Letní kino v Černošicích má tradici už od roku 2012, kdy v parku organizátoři poprvé vztyčili plátno, od té doby se akce stala neodmyslitelnou součástí kulturního dění v regionu. Minulý ročník navštívilo za čtyři dny více než 1 000 návštěvníků.

„Začali jsme jako parta kamarádů. Štvalo nás, že se v Černošicích skoro nic neděje a lidi jezdí trávit volný čas do Prahy. Přitom, jak se ukázalo, je zájem o místní dění ohromný.“ říká Jan Jelínek, předseda iniciativy Na Nohou, která má za cíl oživovat dění v oblasti. Kromě Letního Kina v Černošicích pořádá například koncertní sérii NAŽIVO!, jejíž další večer proběhne 9. září s kapelou Mr. Cocoman & The solid vibez.

Program Letního Kina je postaven tak, aby si každý našel to své. Čtvrtek bude patřit povedenému animovanému zpracování Exupéryho knihy Malý princ, který je vhodný pro celou rodinu. Pátek bude patřit dokumentárnímu filmu Víta Klusáka Matrix AB, jenž nabízí zajímavé kukátko do života kontroverzní postavy Andreje Babiše. Sobotu ovládne český dramatický trhák Kobry a užovky, který patří k nejúspěšnějším současným českým filmům a v neděli se mohou diváci těšit na veselý večer s úspěšnou francouzskou komedií Co jsme komu udělali?, která s velkou dávkou nadsázky sleduje příběh konzervativních katolických francouzských rodičů jejichž dcery se postupně provdají za muslima, žida a Číňana. Každý večer tradičně uvede krátký 5 – 10 minutový předfilm především studentské tvorby.

Promítání začíná vždy ve 21:00 v Parku Berounka (naproti Penny Marketu). Doporučeno je teplé oblečení. Lehátka a další náčiní pro pohodlnější usazení vítána. Na místě stánek s občerstvením. Vstupné je zdarma!

Hlavními partnery jsou Pivovar MMX, Červený pneuservis, Rokal Praha a Betonárna Černošice Tybet Invest. Dalšími partnery jsou Město Černošice, The Redbrick House, nakladatelství Naše Kniha, Otevřené Černošice a NGC Crew. Všem a zvláště hlavním partnerům mnohokrát děkujeme.

 

PROGRAM – LETNÍ KINO ČERNOŠICE 2016

vždy od 21h v Parku Berounka v Černošicích

25. srpna – Malý princ – animovaný, Francie 2015, 106 min

26. srpna – Matrix AB – dokumentární, Česko 2015, 72 min

27. srpna – Kobry a užovky – drama, Česko 2015, 111 min

28. srpna – Co jsme komu udělali? – komedie, Francie 2014, 97 min