Letní Kino v Černošicích: Patříme mezi nejvýznamnější akce v regionu

ČERNOŠICE – Poslední víkend v Černošicích proběhl již 4. ročník Letního Kina v Parku Berounka, akci navštívilo opět na tisíc diváků a akce se tak zařadila k dlouhodobě nejvýznamnějším kulturním událostem v regionu. Pestrou dramaturgii, která přilákala návštěvníky napříč věkovými skupinami i žánry, doplnili již podruhé též krátké předfilmy především z dílny studentů.

Oproti loňským ročníkům organizátoři zapracovali především na kvalitě promítací technologie. Letošní ročník otestoval nové šestimetrové plátno, vylepšil samotnou digitální stránku promítání a k podstatnému vylepšení došlo též po zvukové stránce.

„Od začátku je to pro všechny především skvělý zážitek. Krásný večer u řeky, kde kromě kulturního vyžití také potkáte sousedy a známé. Postupně se snažíme všechny aspekty akce zdokonalovat. Za letošní znatelný posun v kvalitě vděčíme především partnerům akce.“ Vzhledem k faktu, že akce je pro veřejnost zcela zdarma, ale nese na bedrech především vysoké náklady na zajištění licencí, je pro organizátory podpora ze strany lokálních firem velmi důležitá.

Akci pořádá místní iniciativa Na Nohou. Hlavními partnery akce jsou: Pivovar a restaurace MMX v Letech, Červený Pneuservis, stavebniny Rokal Praha a Betonárka Tybet Invest Černošice. Dalšími partnery jsou Město Černošice, kurzy angličtiny The Redbrick House, nakladatelství Naše Kniha, spolek Otevřené Černošice a NGC Crew.

Děkujeme všem partnerům i návštěvníkům a těšíme se opět za rok v Parku Berounka.