Letní Kino Černošice letos již popáté

ČERNOŠICE – Letní kino Černošice již popáté oživí závěr letních prázdnin od 24. do 27. srpna v Parku Berounka. Letošní program uvede rodinný pohádkový příběh Kuky se vrací, šokující životopisný thriller Snowden, snímek Quentina Tarantina Osm hrozných či věčnou českou komedii Marečku, podejte mi pero! Každý večer bude zahájen krátkými studentskými předfilmy. Vstup na promítání je zdarma, začátek vždy ve 21:00.

Již od roku 2012 je pro mnoho obyvatel v celém regionu příjemným zakončením letních prázdnin promítání pod širým nebem v černošickém Parku Berounka. Čtyřdenní akce každoročně přiláká na 1 500 návštěvníků všech věkových kategorií. „Hlavním cílem je, aby se sešlo celé město i lidé z okolí. Dramaturgii proto stavíme tak, aby si v ní každý našel to své. Někteří si však atmosféru kina natolik zamilovali, že chodí na všechny čtyři večery,“ těší se z úspěchu akce Jan Jelínek, předseda spolku Na Nohou. Spolek stojí hned za několika podobnými projekty, tím posledním je například série koncertů NAŽIVO!.

Letošní program zahájí ve čtvrtek 24. srpna dojemný pohádkový příběh Kuky se vrací z dílny rodiny Svěráků. V pátek bude uveden životopisný thriller Snowden – strhující životní cesta muže, který odkryl zdrcující realitu o sledovacích praktikách CIA na internetu. Sobota bude patřit dramatu Quentina Tarantina Osm hrozných, snímku s westernovou tématikou a pro Tarantina typickým drsným humorem i nadsázkou. Sérii promítání završí v neděli 27. srpna nesmrtelná komedie Marečku, podejte mi pero!. Každému promítání bude navíc předcházet vždy tematicky laděný krátký zhruba pětiminutový film z aktuální tvorby studentů filmových škol.

Projekce začínají vždy ve 21:00 v Parku Berounka v Černošicích (naproti Penny Marketu). K dispozici budou místa k sezení, přesto je možné si přinést pro větší pohodlí i vlastní sezení (deky, lehátka, apod). Na místě bude pro návštěvníky v provozu také stánek s občerstvením. Vstup je již tradičně zdarma.

Hlavními partnery akce jsou Dani Decor, Tybet Invest – Betonárna Černošice a Město Černošice. Mezi další partnery a podporovatele patří: Jana a Aleš Tichopádovi, Červený pneuservis, Rokal Praha, Pivovar MMX, Cidrerie Kliment, Gardeo, Film Europe, Naše Kniha, The Redbrick House a spolky NGC Crew a Otevřené Černošice.

PROGRAM

ČT 24/8 – KUKY SE VRACÍ (CZ), 2010, Jan Svěrák, 93 min

PÁ 25/8 – SNOWDEN (USA/DE), 2016, Oliver Stone, 134 min, CZ titulky

SO 26/8 – OSM HROZNÝCH (USA), 2015, Quentin Tarantino, 187 min, CZ titulky

NE 27/8 – MAREČKU, PODEJTE MI PERO! (CZ), 1976, Oldřich Lipský, 93 min

 

www.nanohou.eu www.fb.com/nanohou.eu Událost na Facebooku